KLIENTŲ DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Šių klausimų sulaukiame dažniausiai:

 • Ar kalkėtas vanduo tikrai įtakoja energijos vartojimo kaštus?

  Taip. Kalkių apnašos ant kaitinimo elementų mažina vandens šildymo proceso efektyvumą. Palyginimui, 1mm storio kalkių nuosėdų sluoksnis ant šilumokaičio paviršiaus sumažina jo efektyvumą net apie 10%. Todėl manoma, kad kiekvienas buities įrenginys dėl kieto vandens energijos kaštus padidina vidutiniškai apie 20%.

 • Miesto vanduo. Argi jis nėra filtruojamas ir ar reikia jį papildomai apdoroti?

  Vandentiekio vanduo yra traktuojamas kaip vanduo, atitinkantis geriamojo vandens normas. Čiaupo vanduo jau yra apdorotas. Didžiausia leistina vandens kietumo norma Lietuvoje yra 28°dH (vokiški laipsniai). Ši norma reiškia kad vanduo nėra kenksmingas žmogui, tačiau toks vanduo yra labai kietas ir sukelia eibę bėdų buityje. Vidutiniškas centralizuoto vandens kietumas mūsų šalyje yra apie 18°dH, todėl daugelis lietuvių kasdien susiduria su kalkėtu vandeniu ir jo pasekmėmis.

 • Ar minkštinant vandenį kartu pašalinamas žmogui naudingas kalcis?

  Kalcio vartojimas yra būtinas žmogaus organizmui. Vis tik, viena vertus, kartu su vandeniu gaunamas kalcis yra tik iš dalies pasisavinamas organizmo. Kita vertus, kartu su geriamuoju vandeniu gaunamas kalcis sudaro labai menką dalį vartotinos kalcio paros normos. Todėl vertinant vandenį kaip kalcio šaltinį, vanduo nėra reikšmingas.

 • Ar minkštinimo filtre gali augti bakterijos?

  Stovintis vanduo yra palanki terpė bakterijų dauginimuisi. Tačiau per filtrą kasdien teka įvairūs kiekiai vandens, todėl bakterijų rizikos nėra.

 • Ar minkštinimo filtro regeneracijai naudojama druska gali kenkti aplinkai?

  Vandens minkštinimui naudojamos druskos sudėtyje nėra žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų. Produktas yra saugus, turintis tai patvirtinantį higienos sertifikatą. Gerų gamintojų filtrai minkština iki higienos normų nustatyto minimalaus 3°dH lygio, todėl tik nedidelis druskos kiekis patenka į kanalizaciją regeneracijos metu.

 • Ar minkštas vanduo yra sūrus?

  Suminkštintas vanduo turi didesnį natrio kiekį, tuo tarpu chlorido koncentracija išlieka nepakitusi. Kadangi sūrų skonį lemia būtent natrio ir chlorido tarpusavio balansas, minkštintas vanduo nėra sūrus.

 • Ar suminkštintą vandenį yra saugu gerti?

  Taip, suminkštintą vandenį gerti yra saugu. Jei laikotės druskos vartojimo dietos ir/arba skaičiuojate druskos vartojimą, turėtumėte pridėti atitinkamą druskos kiekį prie bendro vartojimo per parą. Suminkštinti kiekvienam 0dH (vokiškas kietumo laipsnis), Ekonomiški vandens minkštintuvai į vandenį prideda apie 8,2 mg natrio kiekvienam litrui. Jei per parą išgeriate 3 litrus suminkštinto vandens, kartu gaunate apie 344,4 mg natrio, kas yra tolygu 0,87 g druskos. Palyginimui, toks druskos kiekis yra įprastoje riekėje baltos duonos.